Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Rockschieber

Najdôležitejšou súčasťou dvojpiestovej čerpacej jednotky všetkých čerpadiel SCHWING je usmerňovací ventil Rock-Schieber (foneticky: „rok- šíber“).

Rock-Schieber slúži k usmerneniu toku betónu z dopravných valcov čerpadla betónu do dopravného potrubia. Patentovaná konštrukcia Rock-Schieber má oproti iným ventilovým systémom značné výhody a pozitívne sa prejavuje najmä na:

  • podstatnom znížení tlakových strát pri čerpaní,
  • zvýšení čerpateľnosti betónu,
  • garantovanej tesnosti pri doprave ťažko čerpateľných betónov,
  • vysokej oteruvzdornosti (betón čiastočne plní funkciu oterového obloženia),
  • dlhej životnosti (až 200.000 m3),
  • nízkych nákladoch na servis a údržbu.

Rock-Schieber vďaka svojej konštrukcii a vyrovnaným momentovým pomerom eliminuje všetky nevýhody S-rúry. Preto sa od roku 1983 do čerpadiel SCHWING miesto S-rúry inštaluje Rock-Schieber.

Nízky oter

Usmerňovací ventil je pri čerpaní betónu vystavovaný najvyšším tlakom. Pri usmerňovaní betónu do dopravného potrubia tak dochádza k vysokému oteru. Unikátna konštrukcia Rock-Schieber umožňuje vytvorenie statickej vrstvy betónu, ktorá slúži ako oterové obloženie. Po tejto vrstve statického betónu kĺže čerpaný betón do dopravného potrubia. Tento efekt sa cyklicky opakuje v každej pracovnej polohe Rock-Schieber. Výsledok: znateľne dlhšia životnosť ako u iných typov usmerňovacích ventilov. Jednoducho geniálné – geniálne jednoduché.

Rýchle čistenie

Rovná konštrukcia Rock-Schieber urýchľuje a uľahčuje jeho čistenie a umožňuje vizuálny kontakt s dopravnými valcami a piestami. Zvyškový betón z jednotky sa tak ľahko odstráni škrabkou počas iba dvoch zdvihov. Výsledok: úspora času a vody.

Jednoduchá údržba

Vďaka unikátnej koncepcii je počet oterových prvkov Rock-Schieber znateľne menší, než u ostatných ventilov. Naviac – výmena oterových prvkov je rýchlejšia a jednoduchšia. Spolu s nízkym oterom sa všetko pozitívne premieta do nízkych nákladov na údržbu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.